| danielavinca a întrebat:

Buna si ajutor. Parintii mei divorteaza iar eu fiind cea mai mare trebuie sa aleg cu cine raman si nu stiu ce sa fac ii iubesc pe amandoi si nu stiu

6 răspunsuri:
| Patry48485 a răspuns:

Pai alege pe cel cu care te intelegi mai bine si cu care poti discuta orice.

| Nymphetamine a răspuns:

Daca esti fata alege sa ramai cu mama ta.
Tatii nu se pricep la treburi femeiesti, nu te consoleaza cand te paraseste iubitul, ei nu sunt atat de apropiati de fete. happy

| carminaburana43 a răspuns:

Ar trebui sa zici raspicat la amindoi acest lucru sa se invete minte pentru o viata caci oricit de mari ar fi problemele lor asta nu te priveste sunt parintii tai ii iubesti. Spune la fiecare ce ai sincer la suflet asta e solutia cea mai buna.Casnicia nu e mereu rai stiu foarte bine dar eu pentru copii am rabdat foarte multe.E altceva daca tata doreste divortul in acest caz nu sunt prea multe de facut dar cu sufletul tau sincer poate faci ceva, misti ceva in sufletul lor ce poate nici nu ai crezut. Poate daca vad cit de mult ii iubesti pe amindoi poate se impaca.Si daca nu ei trebuie sa stie foarte bine acest lucru, tu ai dreptate orice s-ar intimpla.

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vorbesti cu amandoi, poate sa pari putin dezamagita de comportamentul lor zicandu-le ca fac o mare greseala si nu vrei sa fii in situatia alegerii! Aminteste-le de clipele frumoase petrecute impreuna, din cate ti-au povestit arata-le poze, poate vor vrea sa se impace. Explica-le ca tu nu poti alege ca ii iubesti pe amandoi la fel de mult si ca este prea mult pentru tine! Poate vor realiza ca gresesc...

| Alina_4074 a răspuns:

Sunt de parere ca un copil trebuie sa fie crescut de mama...mai ales daca esti fata pe parcurs or sa apara probleme care vei avea nevoie sa le discuti cu ea nu cu tatal tau!
happy

| danielavinca explică:

Ms de raspunsuri dar legat de unele m-am a mai vrut sa divorteze cand eu aveam 7 ani si fratele meu 2 si ceva si a renuntat de dragul nostru