Întrebare recomandată | Helpme1244 a întrebat:

Buna! Simt ca m-am pierdut pe mine efectiv, m-am lasat prada anturajului, am 17 ani si efectiv nu mai pot,eram mic,tata e avocat, bunicul meu la fel, nu mai vorbesc nici unul cu mine, eu stau cu maica-mea, am fost prada anturajului, a tigarilor, betiilor, a verdelui si m-am pierdut, visul lui tata era sa devin la fel ca el. Tin minte ca am fost la 7 ani dat la fotbal, eram cel mai bun, eram la competitii prin tara, acum sunt la o scoala profesionala pe a11a inconjurat de drogati, alcoolici, mistocari, batai si m-am saturat, vreau sa ma regasesc pe mine. Totul s-a destramat cand tatal meu a divortat de maica-mea iar pe mine m-a durut si mi-am gasit refugiul in toate cele.....stiti voi, bere etc, beam la 14 ani sub mese, simt ca-mi fac familia de ras si treaba e ca nu stiu cum sa mai scap de anturaj. M-am lasat de toate, m-am apucat de sala si la scoala am din nou doar 9 si 10 si vreau sa ma transfer la un profil precum filo, dar nu stiu cum sa scap de anturaj sa nu aiba ura sau dusmanie pe mine,ca sunt periculosi, toti vor fete sa faca aia cu ele, alcool,etc,eu nu sunt asa,nu i-as putea face rau unei fete in veci,, sfaturi? Va multumesc, plang de cand am realizat unele chestii

Răspuns Câştigător
| LostForForever a răspuns:

Bravo ma bravo frate uite eu când văd ca Mai exista oamenii ca tine sănt sa stii ca ma bucur ma cu adevărat te-ai trazit la realitate ți-ai dat sema ca alcoolul și aturajle nu aduc nimic absolut nimic in viața tot ce aduc este numai rău și nimic bun ți-ai dat seama ca ești pe drumul greșit și ai conștientizat câți distrugi viața cu acolul și aturajele bravo ma bravo frate acum ți-ai loat lecția cu adevărat sti ce ai de făcut in viața ta cu adevărat sti de ce sate ferești sti ce nu-i bine ce este rău eu spun ca acum ești pe drumul bun și ai sa vezi cu viața ta o sa schimbe in bine și o sa ai o direcție in viața cu adevărat buna

Ai grija de tine numai bine

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna la Telefonului copilului si vei primii ajutor de acolo, este gratis: 111-116

https://www.digi24.ro/......ou-1706411

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| andreipaskk1 a răspuns:

Gen trebuie sa ai de unde sa faci bani fara sa faci belele adica cautati ceva ce iti place ca sa muncesti si ramai pe chestia aia adica sa ai o viata stabila zile la familia ta ca ai realizat ce ai facut gresit si sa te ajute ca daca o sa te sustina te face sa te simti mai sigur pe tine si incearca sa nu mai stai cu anturaju daca nu sunt destepti si fac prosti si ii prinde politia, daca esti cu ei si tu nu ai facut nimic dar ei da o sa te afecteze si pe tine ca in viitor daca te prinde politia cu droguri o sa te afecteze mult ca de obicei prima oara cand faci o infractiune sau ceva uneori te lasa da a doua oara o sa te sanctioneze, daca nu sunt destepti si se baga in belele eu zic sa tai contactul cu ei