| Loredana96 a întrebat:

Buna,sint intr-o perioada de criza.As vrea sa va povestesc totul de la inceput pina in ziua de azi ca sa ma puteti ajuta.
In urma cu 8 luni un baiat din cartier mi-a scris pe mess.Il cunosteam de mica, dar niciodata nu am vorbit.Eu am 17 ani, el 23.Am vorbit vreo 2 saptamini pe mess, apoi a cerut numarul meu de telefon.Am refuzat sa il dau, dar totusi a doua zi m-a sunat.Nici in ziua de azi nu stiu de unde a luat numarul meu. Timp de o luna am vorbit in fiecare zi, pe mess, pe tel. Apoi m-a chemat in oras.L-am refuzat.Dar intr-o seara cind m-am pornit sa ies cu fetele el ma astepta la poarta.Acea seara am petrecut-o cu el.Sincer,era prima data cind am vorbit cu el fata in fata, si mi-a lasat o impresie buna. Dupa timp de 2 saptamini s-a tot rugat sa ies cu el.Si eu ca de obicei, am refuzat. Aveam deja 2 luni decind ne cunoastem, m-a sunat iarasi si m-a rugat sa ies pina afara.Am iesit, ma astepta cu flori si cu un ursulet mare si dragut.I-am multumit si am plecat acasa.A doua zi iarasi cind am vrut sa ies, el ma astepta la poarta.
Am inceput sa ma indragostesc de el, dar il respingeam din teama de a nu ma atasa prea mult de el si apoi sa sufar.Dar inr-o buna zi, el nu ma mai sunat.Am inceput sa-l caut.Am aflat ca a plecat in Franta.In acel moment a cazut cerul pe mine.Am crezut ca aici s-a terminat tot.A stat 5 luni in Franta, continua sa imi scrie in fiecare zi, sa-mi spuna ca imi duce dorul si ca ma iubeste.Eu in schimb, nu-i scriam nimic, nu-i scriam prima.Mi-a spus ca va veni acasa iarna.Dar, pe 31 august am avut parte de o surpriza.M-am trezit seara cu el la poarta.Eram extrem de fericita ca a venit acasa, dar nu i-am aratat asta.Are 2 saptamini decind a venit acasa. Pina acum 2 zile ma suna in fiecare zi si ma chema afara.In aceste 2 saptamini doar de 3 ori am acceptat sa ies cu el. Ultima data cind am iesit cu el, s-a uitat in ochii mei si mi-a spus ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, am vazut sinceritate in privirea lui dar totusi i-am spus ca nu il cred.In momentul cela mi-a sunat telefonul.Era un coleg de clasa si un bun prieten.Am vorbit putin cu el.Pe el lucru asta l-a deranjat, a cerut numarul colegului sa vorbeasca cu el, dar eu nu am vrut a il dau.I-am explicat ca e doar un prieten, totusi s-a suparat.
Dupa aia am mai vorbit putin.Am crezut ca i-a trecut supararea.Dar nu...in urma cu doua zile mi-a scris ca adio, pentru totdeauna.A spus ca a vrut mereu sa-mi demonstreze ca s-a schimbat pentru mine si ca are nevoie de o fata care sa tina la el.I-am spus ca tin la el, dar el a spus ca nu ma crede si ca niciodata nu am aratat asta.
La urma a vorbit foarte urit cu mine.
In aceste 2 zile am plins continuu, si la scoala si acasa.Nu am mincat mai nimic.Ma urasc pentru faptul ca niciodata nu i-am aratat cit de mult tin la el,si ca niciodata nu i-am scris,ca l-am resping. Vreau sa-i scriu ceva, vreau sa-i explic totul.Dar mi-e frica de reactia lui.Mi-a spus adio, oare nu e in stare sa imi dea o sansa? cryingAm nevoie de el, mi-e foarte greu fara el, enorm de greu.
Ce ziceti sa fac?

5 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Caută-l şi fă-l să înţeleagă că n-ai nimic cu acel coleg.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Oricum ca sa il agati din nou trebuie sa vorbesti urat de fata cu el cu acel coleg. si trimite-i si lui daruri cum ti-a trimis si el tie.

| Danişor a răspuns:

Salut happy imi pare foarte rau pentru tine.Il poti cauta si il faci sa inteleaga ca nu ai avut nimic cu acel coleg. Sper sa reusesti.Mult noroc happy

| GreenBubble a răspuns:

Stii, unii se pot satura sa fie respinsi la nesfarsit...
Oricum, mai bine incerci sa-i explici situatia, oricum nu ai nimic de pierde. Daca ii vei scrie poti avea surpriza sa reactioneze bine si sa va impacati....sau ar putea sa te respinga si sa nu mai vorbiti, dar asta se intampla oricum daca lasi lucrurile asa.Deci mai bine fa-ti curaj si incearca, daca a tinut atat de mult la tine cred ca o sa iti dea o alta sansa.

Take care!(^_^)