| looooLll a întrebat:

Sper ca o sa aveti rabdare sa cititi si sper ca n.o sa va plictisiti. Am si eu nevoie de cateva sfaturi. Deci imi place mult de un baiat. Si am inceput prin a vorbi cu el pe fb apoi din ce in ce mai mult pe mess. Si apoi finca nu aveam ce face si fiindca eram cam plictisiti am inceput sa ne jucam pe mess.am inceput prin a ne pune unul altuia intrebari mai intime pentru a ne cunoaste si la un moment dat el m.a intreb de cine imi place si eu am spus ca.mi place de el si apoi i.am pus aceeasi intreb si el a zis ca ii place de mine. Apoi am inceput sa jucam adevar si provocare laa care el mi.a dat sa.l sarut de mai multe ori. Dar dupa ce am facut provocarile ne.am cam departat, si nu am mai vorbit. Chiar daca nu am mai vorbit. la scoala de fiecare data cand ne intalnim ne oprim si ne uitam fiecare in ochii celuilat.si de mai multe ori, cand l.am vazut m.am prefacut ca nu.l vad si am obs ca se uita foarte mult la mine, iar prietenele mele spun aceleas lucru. Putin ajutor va rog. sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca a devenit timid si asteapta sa faci tu urmatorul pas. Vrea sa stie daca intr-adevar il placi si ca nu te-a deranjat nimic facut de el.
Baga-l in seama, macar un salut si banalul "ce faci?"... daca il eviti, o sa creada ca nu-l placi.
Parerea mea este sa vorbesti din nou cu el, dar nu te arata prea "lesinata" dupa el. Vorbiti normal, cum ati facut-o si pana acum.
Vezi cum reactioneaza. Daca este dornic sa vorbeasca cu tine, inseamna ca te place si ca a asteptat sa faci tu primul pas. Daca nu prea isi da interesul in a purta o conversatie, inseamna ca nu prea merita atentia ta.
bafta!

| looooLll explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate, dar atunci cand am facut provocarile el chiar a vrut sa ne sarutam si mi.a dat senzatia ca nu e timid, dar apoi am vazut cum se purta cu celelate fete, ca de exemplu odata cand eru mai multi prieteni iar un baiat s.a oferit sa.i faca cunostinta cu o fata si eram si eu de fata si cand a venit fata respectiva a bagat motivul ca ii doare in gat si nu poate sa vorbeasca si a plecat si a last.o paia cu `ochi in soare`...sau odata eram cu mai multi prieteni si el eram langa cea mai buna prietena si el a venit si a lat.o in brate si in timpul ala se uita la mine si parea forte agitat. tu ce spui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru looooLll):

Eu cred ca incerca sa vada daca te deranjeaza ca flirteaza cu alte fete. Baietii timizi sunt, de obicei, mai timizi cu fetele pe care le plac, decat cu celelalte. Adica ei sunt ok, dar atunci cand vine vorba de o fata pe care o place, devin agitati, emotionatihappy.

| looooLll explică (pentru anonim_4396):

Merci pentru sfat:*

5 răspunsuri:
| johnyxus a răspuns:

Daca iti place de el si lui de tine incercati sa tineti o conversatie si sa va exprimati sentimentele.

| StopShowingOff a răspuns:

Daca vrei o relatie cu el, trage-l de aripa si vorbiti.