| Diiaanaa a întrebat:

Buna,sper sa cititi tot si sa ma puteti ajuta. AM inceput sa vorbesc cu un baiat,am vorbit multe lucruri,ne spuneam"te iubesc " etc. Incepuse sa-mi placa de el iar o prietena imi spusese ca el i-a zis ca s-ar pune cu mine,ca sunt draguta.dar ii e frica de tata,el fiind politist. Prima data mi s-a parut o porcarie sa vorbesc cu acest baiat,dar cu timpul am vazut ca este chiar dragut si imi spunea tot despre el. Problema este ca pe facebook ne intelegeam super bine,afara daca era cu baietii ma injura,m-a invitat sa merg cu el in parc,doar noi 2, dar nu am putut merge fiindca ar fi trebuit sa plec cu parintii. Eu ii spuneam ca vreau sa il trag de obrajori iar el ca vrea sa ma ciupeasca de fund,la faza asta mi se paruse pervers si ne-am racit o perioasa, dupa iar am inceput sa vorbim.iar acum..nu ma mai baga in seama pe facebook...mai sunt momente cand las orgoliul deoparte si il bag eu prima in seama,dar daca el nu vrea sa comunice cu mine, de ce sa il stresez? As vrea sa fie totul ca inainte.dar nu stiu cum. Ma place? Cum pot sa readuc conversatiile frumoase inapoi? Si eu am 14 ani el 16...nu vreau neaparat sa fiu cu el,dar vreau iar acele conversatii. Va rog nu incepeti cu "invata"bla bla, asta pentru ca invat si sunt prima in clasa la invatatura, deci? sad

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Bună.

De ce să îi fie frică de tatăl tău? laughing. Ce poate să îi facă? Să-l închidă pe el sau părinţii lui pentru că te place? Asta-i paranoic.

Da, şii în legătură cu el. Din moment ce e mai măricel ca tine, e şi mai pervers. Băieţii zic multe, dar puţine fac sincer. Cu privire la înjurăturile pe care le primeai când ieşeai afară, nu prea e ok. Adică, nu e ok deloc. Dacă te plăcea, probabil că s-ar fi purtat cu tine ok, nu aşa. Adică, de ce pe facebook era drăguţ şi ok, şi-afară se comporta ca un tâmpit? Nu ştiu, mie mi se pare aiurea. pare încă un copil, deşi ar trebui să înceapă să se maturizeze.

Uite, ştiu cum e să-ţi placă de un băiat mult, dar nu e ultimul nici primul. Nu meriţi să fii tratată urât de un băiat drăguţ, nu? ( drăguţ la fizic, căci după ce ai zis la comportament nu prea este ). Eu una îţi zic să o laşi baltă şi să vorbeşti cu altcineva, poate o să găseşti pe cineva drăguţ care te merită şi nu se comportă cu tine ca cu orice altă fată. Dacă vrei să fii cu el, fă asta şi vezi cum e cu el. Încercarea moarte n-are, dar fii atentă să nu îl laşi să te manipuleze.

Sincer, sper că te-am ajutat!
Pa paa.

| Diiaanaa explică (pentru Emmeii):

Azi am iesit afara, si era si el. Mi-a tot cerut bani..si nu e prima data, nu i-am dat. Dar vreau conversatiile alea inapoi, ce pot face? De cuplat cu el, nu vreau.

| Emmeii a răspuns (pentru Diiaanaa):

De ce ţii morţiş să ai aceste conversaţii cu el? Poate fi altcineva. Uite, după faza cu banii, mi se pare că te cam foloseşte. De ce ai vrea să vorbeşti cu un astfel de băiat. Ştii şi tu probabil că te-ar răni, dacă ar avea ocazia.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i tatalui tau si el cu siguranta iti va rezolva problema.