| sensationgirl a întrebat:

Stie cineva daca pot sterge o pagina de Facebook si cum?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei să ștergi CONTUL de Facebook sau o PAGINĂ pe care o administrezi?

Pentru ștergerea unei pagini, atunci când folosești TELEFONUL:
- intri în contul tău de Facebook→ click pe cele trei linii din colțul drept (sus)→ sub profilul tău, vezi că apare poza de profil a paginii tale→ deschiderea acesteia→ click pe cele trei puncte (colțul drept, sus)→ Editează setările→ General→Ștergerea paginii

Pentru ștergerea unei pagini, atunci când folosești LAPTOPUL:
-intri în contul tău de Facebook→ click pe săgeata de sus cu vf în jos, poziționată lângă semnul întrebării de pe bara albastră)→ click pe numele paginii tale→ Setări (sus)→Ștergerea paginii (ultimul rând de jos)

Pentru ștergerea definitivă a CONTULUI de FACEBOOK:
http://www.facebook.com/help/delete_account
http://www.facebook.com/help/delete_account? __mref=message

PS. Contul Fb poate fi și dezactivat temporar (chiar și pentru o perioadă de un an), nu-i nevoie să-l ștergi definitiv. Dar decizia îți aparține.

| sensationgirl explică (pentru floresdemayo):

O pagina pe care o administrez, nu contul in sine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa zici o postare, nu pagina, ca FB-ul nu are pagini happy

Poti sa stergi doar postarile tale si postarile altora din FB-ul tau!
Mergi in dreptul postarii unde sunt (...) si dai click pe ea, selectand "sterge" sau "delete", depinde ce versiune de limba ai selectata.

| Lioana a răspuns:

Daca te referi la contul Facebook atunci intra pe meniul de la sagetuta din bara albastra de sus.
Intra pe "Setari" si acolo in Tab-ul "General" ultima optiune e "Administreaza contul". Dai pe "Editeaza" si acolo ultima optiune e "Dezactivează-ţi contul".
Daca te loghezi pe el in urmatoarele 14 zile contul se reactiveaza. Trebuie sa nu intri 14 zile pe cont ca sa se stearga