| noodlebravo07 a întrebat:

Buna! Stie cineva un salon/ persoana care face tatuaje la copii de 16 ani fara acordul parintilor in cluj?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legal nu este permis asa ceva.

| Wr3nch a răspuns:

Ca dupa sa il dea ai tai in judecata nu? Ai rabdare 2 ani si dupa te poti i=umple din cap pana la picioare.

| vmalex21 a răspuns:

Nu iti face nimeni la niciun salon tatuaj pana nu împlinești 18 ani.

| Iunicu a răspuns:

Eu te sfătuiesc să apelezi deocamdată la tatuajele cu henna.
Au mai multe avantaje. Nu îți rănește derma, sunt permise minorilor și cel mai important, în cazul unei alegeri nefericite, trăsnaia se va șterge după o vreme.
În general, este de preferat că înaintea oricărui tatuaj permanent să îl faci mai întâi cu henna. După ce îl porți o vreme, te poți decide dacă ai vrea să îl ai toată viața.