| kissbaby a întrebat:

stiti am o intrebare!happy SA zicem ca Ana e in vacanta si ea nu are prea multi prieteni, prietena ei cea mai buna e plecata din tara, iar cealalta prietena a ei Maria nu prea iese pe-afara pentru ca este FOARTE timida si invidioasa pe ea,, Ana ar vrea sa iasa si ea la plimbare dar n-are cu cine pentru ca toti ceilalti "copii" sunt mai mari ca ea si nu prea o baga in seama, dar mai are un vecin cu care mai sta pe-afara [dar mai rar] [doar atunci cand vine acasa prietena ei cea mai buna din strainatate sta si cu acel vecin pentru ca in rest nu se prea intalnesc]Intrebarea mea este: CE sa faca Ana pentru a nu se mai plictisi si pentru a avea cu cine sa isi petreaca timpul[adica sa mearga la plimbare, cu bicicleta, rolele.etc] Multumesc anicipat FUNDITAAA PT CEL MAI BUN RASPUNS SI VOT LA CELELALTE!:X

Răspuns Câştigător
| stefyk97 a răspuns:

Pai sa vedem, Ana sa intre pe retele de socializare si sa-si gaseasca vechi cunostinte, colegi, persoane din apropriere sa-si refaca relatia de prietenie, deci Ana sa iasa afara cu ei. Sau daca Ana nu are tupeu destul sa vorbeasca cu necunoscuti care ar putea deveni cunoscuti, sa sune fiecare numar din memoria telefonului si sa mai afle si ea ce persoane are in el, apoi sa intrebe daca iese pe afara persoana de la telefon. Daca nici asta nu merge, Ana ramane in casa sa vina prietena ei din strainatate si baiatu' de la bloc.
Cu placere Ana.