| WangLouis a întrebat:

Stiti cum se face o cerere pentru bursa de merit? Stiu ca e ceva banal...o cerere...dar nu ma pricep.Ma puteti ajuta? big grin

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Exista o multime de modele de cereri pe Google. Consulta una si adapteaz-o. Nu este deloc dificil.

| Ara997 a răspuns:

Domnule director,
subsemnata... eleva aliceului cutare clasa cutare va rog sa-mi aprobati acordarea bursei de merit pesemestrul1 anul curent
mentionez urmotoarele :
-mediaanului scolar anterior...
-media lapurtare pe anul anterior
-olimpiade judetene/nationale cu premiul cutare
(daca ai premiu lanationala te incadrei la bursa de performanta, daca ai la jueteana, la merit )

va multumesc, cu stima. etc

data

domnului director al liceului /scolii etc