| xey a întrebat:

Buna,stiti cumva ce fel de jocuri merg pe Iphone 3G?
funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Andreea jocurile pe iPhone merg in functie de versiunea de IOS pe care o ai instalata in telefon. Daca ai versiunea 5.0.0 atunci merg doar jocurile pana in versiunea asta! Pentru a vedea versiunea de IOS intra la Configurari ->General -> Informatii ->in dreptul la Versiune iti scrie xxx.
Acum intra in App Store de unde descarci jocurile si vezi ca sub poza fiecarui joc scrie ->requires minimum version xxx. Daca versiunea este mai mica sau egala cu cea instalata la tine in telefon atunci jocul ruleaza OK.

Bafta!