| hopeXxminnie a întrebat:

Buna! Stiti facultati din Romania care nu sunt asa grele? Adica am nevoie de niste recomandari de facultati care totodata asigura si un loc de munca destul de bine platit. Ma inscriu la facultate mai mult pentru ai mei dar daca tot o fac vreau sa fie si ceva ok. Vreau sa intru la buget si ma gandeam sa intru la turism dar nu stiu exact ce pot sa fac cand termin acea facultate. Voi ce recomandari aveti? sunt fata btw.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa faci facultatea din obligație e o mare pierdere de timp

| dullcat a răspuns:

Buna.Fie intri la o facultate, care o fi ea, si iti dai interesul, fie nu faci deloc.Sa alegi una si sa treci ca gasca prin apa, doar ca sa le faci pe plac parintilor, nu garanteaza deloc un post bine platit dupa absolvire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate facultățile sunt grele, fie că din cărămidă sau din BCA.