| Lost0in0your0memories a întrebat:

stiu ca pare o intrebare stupida dar imi puteti spune si mie cum se calculeaza mediile generale cu modul. adica pe primul sem a fost fara module dar pe al 2-lea?

Răspuns Câştigător
| DonOmar a răspuns:

Pai, media pe primul semestru se calculeaza fara module, iar pe al doilea semestru, cu tot cu module; modulele se calculeaza : toate notele de pe primul - al doilea semestru, impartite la cate note sunt, iar apoi dupa ce ai calculat toate modulele, mediile de la fiecare modul le aduni la celalalte medii de pe semsestrul II. happy