| lovelyyyangell a întrebat:

Stiu ca siteul asta nu mai e asa des folosit, dar totusi am o intrebare si sper ca voi primi un raspuns concret si cat de repede posibil. Am 17 ani si fumez de 6 luni si trag dintr-o tigara, gen trag fumul in gura, dupa foarte adanc in piept dar cu gura deschisa un pic (ca am vazut ca unii inchid gura cand trag fumul in piept) si apoi dau fumul afara si totusi mi-e teama ca fumez gresit. Unii prieteni mi-au spus ca trag prea mult fumul in piept, mi-au zis ca fumez corect (gen nu pufai sau astea), plus ca am fumat cu multi prieteni si nimeni nu mi-a zis "ba tu nu fumezi bine", dar totusi imi este teama sa nu pufai pentru ca pot face cancer in gat destul de repede. Cand dau fumul afara il dau cum da oricine, normal. As vrea sa stiu daca eu fumez corect sau doar este in mintea mea ca nu fumez cum trebuie dar eu de fapt fumez corect? Adica gen daca eu cand trag fumul calumea in piept daca este bine.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Predispus la cancer ești oricum daca fumezi. Ca faci la gat sau plămâni... Detalii

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e nici o problema la cum fumezi. Doar fumezi... asta conteaza. Nu e o regula. Cancerul si toate bolile acestea se pot face oricum de la tutun, nu din cauza ca nu fumezi "corect". Deci sta linistit happy (sau poate nu... ).

PS: cum poti sa folosesti "gen" intr-un asemenea fel? Cum poti sa spui "gen" si "adica" si "daca" unul dupa altul? laughing)))