| radumihai392700 a întrebat:

Bună! Sunt a8a și am decis ca vreau sa merg la liceu MateInfo int. Engleza. Ce nivel la Cambridge ar trebui sa am pentru echivalare!? La simulari am avut media 9.20. Am șanse la Dimitrie Cantemir Onești? Va super mulțumesc!

1 răspuns:
| MihalacheTutunaru a răspuns:

Salutare baiete,
Nepotul meu pentru echivalarea a luat calificarea PET. Cu toate acestea, din putinele mele cunostinte, cred ca se poate echivala si cu calificarea KET. Este buna alegerea de profil, dar gandeste-te ce vrei sa faci cu adevarat pe viitor! Nepotul meu a intrat la profil teologic!
Cu drag,
Mihalache Tutunaru