| Honeeeeeeeeeeeey18 a întrebat:

Sunt adolescentă și am ca meserie muzica, pe lângă asta mi-aș dori un hobby dar nu găsesc nimic interesant. As dori sa devin o lady care umbla mereu cu un caiet important in mânalaughing dar nu înțeleg ce sa fie in acel caiet. Recomandări?

Răspuns Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Pai pana la urma daca nu incerci sa faci diferite acitivitati, nu ai cum sa descoperi ce iti place.
Eu am incercat atat de multe, ca nici nu le mai tin minte pe toate.
Ca hobby uri sunt cele clasice, pe care le vezi si la altii in jurul tau.
De exemplu unii au ca hobby sa mearga pe bicicleta, role, patine, skate etc. Altii pur si simplu practica un sport. De exemplu handball, basket, volei etc. Astea sunt practicate mai mult de fete. Dar poti incerca si ceva mai special. Eu am o prietena care s-a apucat de box si ii place foarte mult. Sau cursuri de auto aparare.
Ce am mai facut eu si mi-a placut super mult, actoria. Daca esti o persoana deschisa si sociabila, te incadrezi. Sunt foarte multe cursuri de actorie. Pentru toate varstele. Eu unde am facut erau si grupe de adulti.
Poti incerca sa practici dansuri, yoga, pilates etc.
Ai putea face si voluntariat. Am cunoscut foarte multe persoane faine prin acest intermediu si acolo unde se tin sedintele este locul meu preferat din lume, ador tot ce tine de voluntariat.
De ales, ai de unde alege. Acum trebuie sa descoperi ce iti place.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, poti fii profesoara de muzica si poti merge cu caietul in mana sau catalogul happy prin clasa, scoala etc.
Esti deja la o scoala de muzica? Ai luat ceva premii?

| Andreeush a răspuns:

Și ce vârstă ai?

| Marius22222222222 a răspuns:

Fa voluntariat la o asociatie. Umbli cu un dosar in mana, vorbesti cu omu, ei fac donatii, tu dai chitanta

| Marius22222222222 a răspuns:

Si mai si castigi Bani pe deasupra

| anamaria82726 a răspuns:

Sau sa iei lectii pentru un instrument. Aici clar iti gasesti usor.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Programul concertelor tale, daca esti cantareata laughing)

| Honeeeeeeeeeeeey18 explică (pentru DuckDodgers0):

Nu am ajuns inca la nivelul de a avea concertelaughing

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Salut,

Pune-ti informatile intr-un google calendar sau notite digitale. Este mai organizat si profesionist.

Daca esti in divizia de muzica/divertisment si ai timp liber iti sugerez sa inveti o meserie sa te ajute pe viitor.

Incearca ceva in it, tech support sau programare. Daca nu e de tine incearca bucatareasa sau croitorie. Poti castiga destui bani cu genul asta de hobbiuri.

Bafta.