| alexandramustatea2013 a întrebat:

Sunt clasa a sasea.
Treaba este ca nu am note prea bune.
La teza de la matematica am luat 5, fiind si la profil de mate-info, am facut-o lata.In clasa a-v-a la matematica am avut media 9.Anul acesta, ce-i drept nu mi s-a urcat 9-le la cap.Am muncit la fel de mult,poate chiar mai mult.Dar note mici. Ce-i drept ne-a schimbat si profesorul.Dar e cel mai de treaba si bun dascal.
La romana, 10 pe linie inclusiv teza.Ce straniu suna, 10 si 5.
Da la romana ma descurc, si chiar ca acolo am avut tot timpul 10.Macar sa izbutesc si eu la o materie,nu?
Fizica,nu comentez.Mi se pare grea, si am media 7.
La biologie am subrezit-o cu un 6 la un test.Bine ca am luat la celalat test 10, si dupa 2 de 10.Imi iese 9.
Cu celelalte note media generala imi iese 9 si 40 de sutimi.
Ce sa fac,am marii emotii sa nu imi iasa media generala sa iasa sub 9, ca poate mai fac vreo prostie?
Sfaturi, funda happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Perfectionismul nu exista in orice moment din viata, conteaza sa treci de moment.

| Mihaela1964 a răspuns:

Vezi ce faci cu matematica, daca lasi lucrurile asa nu vei mai pricepe nimic.Nu neglija nici geometria, fetele-s inclinate sa nu prea lucreze probleme de geometrie.Vacanta e un prilej bun sa recapitulezi teoremele si materia care n-ai inteles-o prea bine si sa incepi Anul Nou cu bine.Bafta!

| alexandramustatea2013 explică (pentru Mihaela1964):

Faza este ca eu cu geometriam ma am bine, am note de 8-9.

| secessumaeternum a răspuns:

Crezi ca este interesat cineva de notele tale?

| quantshop a răspuns:

Poate te ajuta video-urile postate pe http://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica