| Gabriel57653 a întrebat:

Bună, sunt clasa a VIII-a și am rămas foarte în urmă la matematică și română și nu știu ce să fac, sunt în depresie

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Renunta la intrebari pe TPU si apuca-te de invatat.

| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana serios pe matematica si romana si uiti de depresie, ca nu-i timp de stat si plans, ca mai sunt cateva luni si bate examenul national la usa.

Focuseaza-te pe carte si vei vedea ca dispare depresia, ca prin farmec!

Inchide telefonul si computerul si pune-le in camara pana la vara, ca sa nu te mai distraga de la invatat!

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa te calmezi, sa te aduni si sa incepi sa recuperezi. Daca esti determinat poti face lucruri care par imposibile, chiar daca simti ca timpul se scourge repede. Pune-te cu burta pe carte, fa-ti un program de invatare zilnic si ramai pozitiv.Succes!

| Fonk a răspuns:

Ia fiecare capitol din manualul de matematica si la romana toci toate chestile alea de analizat, asa am facut eu si de la nimic am facut de un 5, 70. Da tot la profesionala am ajuns, luauar dr@#u.
O sa reusesti daca ai facut de un 5, 50 la simulare vei lua un 8, 20. Eu aveam nevoie de 7, 21 ca sa fi intrat la liceul care vrăiam da acum numa imi dau lacrimile cand ma gandesc ce fete frumoase erau in clasa 8 si acum stau cu toate ratatele cu ochelari, si cu un dinte lipsa pauza cand rad in fata mea, ele cred ca le plac da se inseala amarnic.
Anyways as fi vrut si la liceul de maturat strazile numa sa ma mut altundeva anul urmator.

La mate sa stii tabelul trigonometric (mereu s-a dat un corp geometric, la probleme) si la rom sa stii sa faci textul ala.( Ce consider eu mai important)

| Bossadv a răspuns:

Incearca sa te uiti pe Youtube si sa faci exercitii la mate si la rom si sa iei meditatii