| muertas a întrebat:

Buna! Sunt clasa a X-a la liceu si as vrea sa-mi fac o prietena, problema este cum ma bag in seama cu fetele. Sunt destul de glumet si nu as avea nici o retinere in a aborda o fata dar pur si simplu nu stiu cum. Ma poate ajuta cineva cum as putea sa cunosc niste fete? Dau funda.

Răspuns Apreciat de Editori
| elennax a răspuns:

Totul vine natural. Nu ai cum sa stii cand sau cum vei gasi o fata la care tii cu adevarat. Poate vrei acum prietena, dar poate o sa dai de fata perfecta peste un an, doi. Ai timp, deci nu te stresa.

Daca pot sa iti dau un sfat totusi, incearca sa cunosti fete prin alte persoane pe care le stii. Prieteni, colegi, nu conteaza. Poate ai o prietena fata, care la randul ei stie alte fete pe care le poti cunoaste.