| danaandreea99 a întrebat:

Sunt clasa a XII a si urmează banchetul si nu vreau sa ma duc, iar diriginta si profesorii "ma ameninţă " ca nu o sa imi încheie situaţia sau ca ma lasă corigenta. Ce as putea face in aceasta privinta?

Răspuns Câştigător
| Xdreaper21 a răspuns:

Daca nu iti incheie media chiar daca ai destule note te duci la director daca nici el nu face ceva te duci la inspectorat
Corigent nu te pot lasa daca inveti si notele puse asa de ei fara sa asculte vor fi anulate cand colegii vor recunoaste ca nu te-a ascultat si nu a avut catalogu(si totusi daca l-a avut tu esti cel mai cuminte si cel mai bun elev daca nu vrei sa mergi la banchet

| danaandreea99 explică (pentru Xdreaper21):

Note am destule, si sunt a doua pe clasa

| firedragon779 a răspuns (pentru danaandreea99):

In cazul asta, nu poate sa iti faca nimic.In cel mai rau caz, inregistreaza cu telefonul conversatia cu profesorul(Repet, doar ca o ultima varianta)

| Xdreaper21 a răspuns (pentru danaandreea99):

Nu au ce sa iti faca

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce prostie, cum sa te ameninte sa vii la banchet? Poti sa te duci sa le reclami la politie chiar intrucat nu au voie sa ceara bani elevilor si mai ales sa-i oblige sa dea bani, iar tu cum nu vrei sa dai bani pentru banchet, se pot lua masari sa le potoleasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe mine m-ar interesa adevaratul motiv pentru care nu vrei sa mergi!

| AllexxGrigoras a răspuns:

Nu are ce sa iti faca, incearca doar sa te faca sa mergi la banchet, eu sunt in aceiasi situatie si nu am nici un stres nu are ce sa imi faca. Sper ca te- am ajutat.