| Stefaniahruhlaw a întrebat:

Sunt de un an si 3 luni intr-o relație cu un băiat si simt ca nu il iubesc cu adevarat,de putine ori simt acea fericire ca il am,uneori il ignor,alteori imi este mila de el.M-a fortat sa intru in aceasta relatie si a renuntat la vicii precum bautura si femei pentru mine.El este tipul care ma iubeste mult, ar face aproape orice pentru mine, cand existau altercatii, era necajit pentru faptul de a nu pleca de la el.Nu sunt atat de fericita cu el deoarece spune ca ar vrea sa aiba un viitor stralucit insa nimic nu se iveste.E laudaros, uneori vrea sa isi justifice orice pret pe care il da, cumva se lauda cu banii pe care ii cheltuie si ma enerveaza enorm acest lucru si consider ca persoanele laudaroase din punct de vedere financiar sunt de fapt reversul medaliei.Cum ati putea explica acest tip de relatie? Ma tot gandesc daca e sincer sau nu si ce vrea de la viata si de la mine.A, si sa nu uit, asteapta si isi doreste sa intretin relatii cu el, iar eu i-am spus ca nu vreau(chiar daca am facut-o deja cu alt baiat inainte).

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Daca simti ca nu e pentru tine rupe relatia, nu te simti obligata sa stai cu el din mila. E greu, stiu, te mustra constiinta cand vezi cate face pentru tine dar daca simti ca nu e pentru tine spune-i, fii sincera cu el! Banii nu sunt totul in viata, ce-i drept lipsa lor strica relatiile dar daca are bani acum nu este o garantie ca si pe viitor va avea.
Conteaza omul, in viata sunt situatii cand numai asta conteaza. Reflecta la relatie si ia o decizie! Si faptul ca nu-ti doresti relatii intime cu el intareste faptul ca nu-l iubesti, ai curajul si asuma-ti o decizie. In dragoste nu faci acte de caritate mai ales daca nu esti fericita.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu-s prea indiscret, de unde are banii ăia mulți pe care îi cheltuie cum vrea el?

| GirlOnline81 a răspuns:

" simt ca nu îl iubesc cu adevărat."

Și atunci ce e asta, testarea pieței?

| Ana1687 a răspuns:

E foarte simplu, te despărți frumos de el și îți vezi de viață
Înainte de asta poți avea o discuție cu el despre ce te nemulțumește dar probabil nu o sa se schimbe pentru că e greu sa schimbi un om