| IoanaElena a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 9a la profilul de stiinte sociale, oare as putea sa ma transfer la filologie bilingv engleza la alt liceu(liceul la care sunt nu are acest profil), chiar daca nu am dat examenul de engleza pentru bilingv?

2 răspunsuri:
| loveisfreedom a răspuns:

In primul rand trebuie sa astepti sa se termine semestrul ca sa te poti muta si in al doilea rand trebuie sa dai examenul la engleza si la materii care le inveti la filologie(materii specifice, anumite optionale) pentru a vedea nivelul tau si dupa aceea poti sa te transferi

| giagoaro a răspuns:

Buna!:*Pentru a te putea muta trebiua sa dai examenul, daca nu l-ai dat incearca, poate exista sanse sa mai dai unul la engleza in semestrul 2 sau chiar la anul. Sper ca te-am ajutat. PWP :*