| MariaIonescu98 a întrebat:

Buna!
Sunt eleva in clasa a XI-a si trebuie sa tin un discurs pentru cei de a XII-a la festivitatea de inmanare a panglicilor. Ma puteti ajuta, va rog, cu un model de astfel de discurs?

1 răspuns:
| mladi a răspuns:

La inceput saluti profesori parinti invitati si elevi si le multumeti ca au venit. apoi Multumestele pentru exemplul personal al elevilor din a XII-a, chiar daca nu au fost laughing, si promite ca veti fi si voi un exemplu si o generatie cu care sa se mandreasca liceul, deasemeni multumeste profilor e va invata, si ureaza succes colegilor mai mari la bacalaureat si in viata