| anonim_4396 a întrebat:

Buna~ Sunt foarte indecisa si speriata. De ce? Pai, sunt clasa a 11 a si mai am putin o sa dau bacul la anul si trebuia de mult sa fiu decisa la ce facultate sa dau. Eu sunt la profil de stiinte ale naturii insa sunt total paralela cu mate fizica si chimie... nu stiu de ce am ramas la profilul asta Ma gandeam sa dau la limbi straine insa imi e frica sa nu reusesc ca dupa sa imi gasesc un serviciu pentru ca stiu ca din acest profil nu exista un serviciu neaparat. Ma gandeam sa fac masterul dupa in turims avand si facultatea de limbi si turismul ma gandeam ca asa as avea sanse mai multe insa imi e foarte frica. Alte alegeri de facultati nu mi-au venit pentru ca nu vreau sa ma duc la cele care includ matematica, fizica deci as vrea parerea voastra sincera la ce alte profile de la facultati sa ma gandesc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te linistesc eu: NU trebuei sa dai la facultate, nu-i musai sa faci o facultate, daca asta este frica mare!
Se poate face cariera si trai bine mersii si fara facultate!
Hai relaxeaza-te ca nu-i mare branza, oricum nu faci mai nimic cu o facultate in ziua de azi.

| Staind a răspuns:

N-a intrebat nimeni de ce.

| deeaaaa a răspuns:

Hei. eu spun ca ar trebui sa pui in balanta ce-ti place sa faci si ce te-ar ajuta pe viitor sa faci. In clasa a11-a si eu eram la fel de speriata. In schimb aveam niste vise..pe care usor usor mi le-am indeplinit. Am ajuns ulterior sa studiez in Uk. Am terminat profil de filologie franceza in liceu, si apoi Events Management in uk. In Uk sunt o grama de facultati, care la noi in Romania nici nu exista.

| Silvia_Profire_1995 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine, insa poti sa faci academia de politie dar trebuie sa ai note foarte mari, am o verisoara acolo si are foarte multe oportunitati succes!