| tremuriciiuliana a întrebat:

Buna sunt foarte stresata nu stiu ce sa fac ieri m-am despartit de prietenul meu si el a incercat sa se omoare toata familia lui ma acuza pe mine sunt incoltita nu mai pot nu stiu ce sa fac sfatuitima cum sa reactionez ce sa zic eu cred ca a facut asta din razbunare pentru ca ieri dimineaTA el mi-a cerut sa ne despartim iar seara mi-a cerut sa ne impacam si eu am refuzat ca se joaca cu mine acum a starnit toata lumea inpotriva mea VA ROG ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

Daca dragoste nu e, nimic nu e. Iuliana, el cu sinuciderea nu rezolvă nimic. Să nu-ţi mai pese de gura lumii, e un sfat de la mine.Incearcă să vorbeşti cu el şi să ajungeţi la o concluzie. Poate unii ar spune că "Viaţa lui e în mâinile tale", dar nu este aşa. El nu mai poartă pampers ca să nu ştie să-şi poarte de grijă laughing Pe parcurs te va uita şi tu pe el. Încercaţi să fiţi amici, dacă veţi fi duşmani, e mai rău tongue. Din moment ce el ţi-a cerut să vă despărţiţi şi tot el să vă împăcaţi, mă face să cred că e foarte nehotărât. Şi, poate nu gândeşte foarte limpede. Aşa băiat să ţi lângă tine, că vrea să se sinucidă şi alte porcării e straniu să te gândeşti. Din moment ce dragostea nu mai prea există, fă-l să-nţeleagă că nu te poate ţine lângă el cu forţa. V-a fi deprimat puţin, dar eu cred că v-a înţelege că a devenit o iubire imposibilă. Nu ştiu cu ce să te ajut Iuliana, sper că sfaturile mele ţi-au fost de ajutor.Ai grijă de tine kiss

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Situatia in care te afli este foarte grea, singura solutie este comunicarea intre voi, chiar daca nu ve-ti mai fi impreuna. Probabil te iubeste foarte mult si accepta foarte greu despartirea.

| Logout a răspuns:

Mai eu din tot ce ai zis am inteles ca vrea sa se omoare laughing e vai de capu` lui ______ si de parintii lui care intocmai te acuza pe tine oh go on _____ eu zic sa te doara`n cot de elwinking si sa nu mai fi stresata ca nu ai pentru ce!

| vykkusor a răspuns:

Incearca sa privesti lucrurile cu calm, poarta o discutie cu familia lui si vezi ce zic ei, daca ai curaj... explica-le asa cum a fost. Daca el a procedat asa cu tine eu nu cred ca te iubeste, mai degraba s-a razbunat pe tine, astfel de oameni nu poti iubi si nici nu merita sa suferi din cauza lui. Tu fii tare si roga-te la Dumnezeu! pup.pa

| swet girl 22 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sal lasi sa faca ce vrea si sa nil lasi sa te invinovateasca de ceva decare nu u esti responsabila ci el
fii calma, gandeste limpede si explica familiei sale ce sa intramplat de fapt.

| Didi* a răspuns:

Nu trebuie sa te agiti, fi calm, si inainte de discutie gandeste-te bine ce ai sa-i spui, gandeste serios la ce ai de facut

| :X pinky love you :X a răspuns:

Sincer vorbeste deschis cu el spune-i ce simti si explica-i cat de greu este. Nu poti sta langa el daca se joaca cu dragistea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci fii calma, explica-le familiei lui situatia. Si nu iti mai face atatea griji, e viata lui. E mai bine ca ai scapat de el, daca asa reactioneaza cu siguranta nu are ce cauta langa tine. Si mai lasa lumea in pacewinking, ca acum e langa tine si dupa se intoarce impotriva ta.