| GabriellaGabylv a întrebat:

Buna sunt Gabriela si am 13 ani..am o intrbare...imi place de un baiat de ceva timp..am multe amintiri impreuna cu el..si frumoase ai urate.
in urma cu ceva timp m.am certat cu el insa ne.am impacat cred..caci vb incontinu.el se poarta ceva mai special cu mine insa face glume pe seama numelui meu de familie cu mai multi baieti din clasa...nu stiu daca ma place si vreau sa stiu..insa sa nu ii spun in fata. oricum el stie ca il plac..va rog ajutati.ma! ofer funda.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Depinde de numele de familie pe care il ai.
Daca te deranjeaza ca face acele glume atunci explica-i frumos asta... poate ca nu-si da seama ca te deranjeaza atat de mult, poate ca vrea doar sa iasa in evidenta prin asta *sa-l bagi in seama*

Poate ca te place... poate ca nu. Depinde daca acele glume sunt doar glume sau daca sunt niste jigniri.
Daca sunt jigniri atunci nu simte nimic pentru tine *oricum nu prea ai ce sa simti la 13 ani, sorry, poate numai simpatie*
Daca sunt doar glume nevinovate atunci vrea sa-l bagi in seama, poate ca te simpatizeaza.

Succes!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Hei, Gabriela! Baietii se maturizeaza mai greu. Nu cred ca glumele sunt facute din rautate. Probabil doar cauta atentie. Totusi, tu ai putea sa ii spui ca nu iti plac genul acela de glume si poate va intelege si se va potoli. Daca el stie ca il placi si te place si el, o sa faca el pasul urmator.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă vrei să ştii dacă te place atunci nu îţi mai rămâne de făcut doar să-i spui asta în faţă şi vezi ce reacţie are.
Decât să pierzi timp inutil dându-i semne că eşti îndrăgostită mai bine îi spui în faţă şi aşa într-un fel sau altul ceva tot se schimbă.

Succes. Fără frică.

| GabriellaGabylv explică:

Va multumeac mult pentru ajutor!