| bogdy20000 a întrebat:

Buna, sunt in clasa a 10-a la Liceul Sportiv, as vrea sa ma transfer la Liceul de Arte începând cu clasa a 11-a. In special cei care sunt la Liceul de Arte, ce credeti, imi va fi greu sa ma adaptez avand in vedere ca nu am aproape deloc experienta in domeniu? Cam cat de repede as putea sa invat sa desenez la un nivel cat de cat ok? Eu as vrea sa merg la modelaj pentru ca mi se pare mai usor ca si pictura.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ai timp sa invetis a desenezi, ca tu ai de sustinut diferentele de obiecte acum, in vara, inainte de a se face transferul, asta fiind proba eliminatorie!

| Sebastian1337 a răspuns:

De ce ai vrea sa te transferi de la un LPS la un Liceu de Arte?
La LPS e viata usoara, putine teme, putin de invatat si logic, nu dai bacul din mate, e viata usoara.Depinde cat de sociabil esti tu ca persoana si atent, unii se adapteaza repede, altii greu, altii de loc.Eu nu ti-as recomanda sa te transferi.