| Cosma_Ioana_1909 a întrebat:

Buna ...sunt in clasa a 10 a la profesionala (mecanica)dar o sa fac si liceul de economic.
Si as vrea sa urmez o facultate dar nu stiu sigur la ce facultate! Imi place romana si Sportul.
Daca ma poti ajuta iti pot da funda.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa urmez o facultate dar nu stiu sigur la ce facultate! Imi place romana si Sportul " - fă-o pe cea de sport-română (dacă intri și dacă o fi)

| Steph890 a răspuns:

Dacă ești o fire atletică încerca facultatea de sport, poti deveni profesor la o școală. Dacă îți place româna ai putea încerca ceva pe jurnalism