| katkatkitty a întrebat:

Buna sunt in clasa a 8-a si trebuie sa aleg la ce dau teza, geografie sau istorie, profesorul de geografie m-a rugat sa fac eu o lista cu cei care dau teza la geografie, dar eu nu stiu ce sa aleg!

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Fi atenta...
La geografie o sa ai foarte mult de invatat.
Imagineaza-ti ce inseamna sa stii toate pasurile, toate inaltimile muntilor, despresiuni, rauri, etc.
In plus, unul dintre cele mai de temut subiecte este cel cu harta muta.

In scoala mea, majoritatea dau la istorie, pentru ca sunt mult mai putine de invatat.
Si eu eram foarte hotarata sa dau la geografie, pentru ca dintr-a 5-a nu am suportat istoria.
Dar cand profesoara ne-a dat un test asemanator cu teza am stiut ca este mai usor la istorie.

Nu incerca sa te iei dupa colegi.
Si daca tu esti singura care dai teza la materia respectiva, important e sa ai incredere in alegerea ta. happy
Succes!

| katkatkitty explică (pentru Cherilyn):

Multumesc mult pentru. ajutor, am si semnat pentru. geografie ca avem un profesor super doar ca suntem numai 9 copii din ambele clase care dau la geografie!

| Cherilyn a răspuns (pentru katkatkitty):

Ehee, iti urez multa bafta! happy
Ca sa te pregatesti mai intens poti sa descarci subiecte de teza din semestrul I.batting eyelashes

6 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Eu dau teza la istorie dintr-a 8 incontinu findca imi place mai tare decat geografia.
Tu alegi la ce iti place mai tare la ce te descurci mai bine, nu e un capat de tara daca tu faci lista cu cei ce dau la geografie si dai la istorie.
Eu nu iti pot spune sa dai la istorie sau la geografie, findca nu stiu l ace esti mai bun si ce iti place mai tare.

| CrazyTeenager a răspuns:

Una din doua, ambele nu se poate happy.

| Konata a răspuns:

Eu am dat si dau la geografie, mi-se pare mai usor, dar tu alegi happy
Succes!

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Alege să dai teza la ce te pricepi mai bine.winking