| Andra2798 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si as vrea sa stiu daca la L.T Avram Iancu din Cluj Napoca exista profil de filologie. Eu stiam ca da, vreau sa fiu sigura. big grin

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Dacă dai un click pe legătura de mai jos şi alegi de pe hartă judeţul Cluj, ţi se va deschide o pagină, unul dintre butoane se numeşte "Lista judeţelor din judeţul Cluj".

http://admitere.edu.ro/2012/staticRepI/j/

Alege pagina a treia (în total sunt 3 pagini), pe pagina a treia, în a treia poziţie se află chiar Liceul Teoretic "Avram Iancu". Dă click pe perechea de ochelari şi vei găsi că da, acest liceu ARE profilul de filologie (în 2012 au fost doar 28 de locuri, concurenţa cred că a fost mare).

Sper să te fi ajutat. Spor la învăţătură şi baftă la testele naţionale din 2013.

1 răspuns: