| 123jojo123 a întrebat:

Sunt in clasa a7a si domnul director mi-a dat ocazia sa recit o poezie la premiere, voi recita in fata a peste 150 de oameni.Ce poezie imi recomandati? 9sa fie de minimm 4 strofe)? Dau funda!
P.s. >- vreau o poezie emotionanta despre profesori, scoala ceva de genul...
Merci! happy

3 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Eu ți-aș da alt sfat (dar poți greși și singură ) zicea marele Kant.
În fața a 150 de oameni nu ar fi frumos să pupi în () pe nimeni -fără supărare
aș recomanda ceva din Eminescu, Bacovia, Arghezi, Lucian Blaga cel mai bine ar fi să citești tu ce îți place și ce e cel mai aproape de sufletul tău aceea să reciți pentru că vei recita din suflet nu ca o mașinărie stricata care va zice că ce buni și frumoși sunt toți oamenii de pe lumea asta când știm cu toții care este adevărul (evident discutabil și asta)
Pe acest site găsești poezii din diverși autori
de exemplu http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/omama.php această poezie este de o mare încărcătură emoțională
+ dacă e spusă de cine trebuie 7 din 10 oameni plâng la ea

| 123jojo123 explică (pentru Memecy):

Alta poezie? Ps. la ce te-ai referit la inceput?

| Memecy a răspuns (pentru 123jojo123):

Adică pe scurt o poezie despre profesori nu este cea mai buna alegere