| Anamaria6384 a întrebat:

Sunt intr-o perioada foarte proasta și efectiv nu știu ce sa mai fac...toate prietenele mele au iubit și rând pe rând au început sa stea doar cu ei...eu neavând pe cineva ma simt foarte singura ..deși am 20 de ani îmi doresc și eu o relație serioasă doar ca am parte numai de neserioși..simt ca nu am pe nimeni..activitate am mereu, plec dimineata de acasă mai vin seara dar cu toate acestea simt nevoia sa am și eu pe cineva ..nu am nici o bucurie, fericire ..doar alerg cu treburi de colo colo.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Să uiți. mai exact să nu ții cont de ce a fost, căci să uiți e mai greu.
2. Să cauți organizat și activ. Ai sâmbăta și dumineca liberă presupun. Atunci mergi acolo unde oamenii se întâlnesc. Discotecă, club, restaurant, teatru, cinema, plimbare în parc, la sala de fitness.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... dar stii ca o intrebare aici nu o sa iti aduca nimic din toate astea. Ceea ce vrei, nu este si ceea ce iti trebuie. Desi ai 20 de ani iti doresti si tu o relatie serioasa? Pai normal, ca doar ai 20 de ani. Da, nu ai pe nimeni, asa a fost mereu, deci nu ar trebui sa fie nici o diferenta. Imi pare rau pentru prietenele tale, dar nu ai ce sa le faci. Nu traiesti pentru ele, ci pentru tine. Dezvolta-te, citeste si invata. Nu te atasa asa de mult de lucruri, iar dupa ce treci de aceasta perioada o sa ajungi acolo unde o sa atragi priviri.

Pe langa asta, nu a fost niciodata vorba de seriozitate si neseriozitate. Daca un baiat este serios nu inseamna ca este bine. Pana la urma vrei pe cineva care sa fie langa tine mereu, care sa te inteleaga si reciproc, chiar daca el isi doreste o relatie cu tine nu inseamna ca va si intelegeti. Astepta, o sa vina lumea la tine.

| Mosotti a răspuns:

Pai in primul rand nu mai alerga asa, doar nu traiesti doar sa muncesti, fa-ti loc in viata si de timp liber, cum sa ai pe cineva daca nu ai timp? Si ce viata e asta doar sa alergi si atat? Normal ca nu ai nici o bucurie, altfel aveai destule, filme, calculator, etc. Cu relatia aia este, nici mediu nu ai ca sa gasesti, nici nimic, prietenele tale au avut mediul propice dar si timp pentru asta.

Daca vrei sa gasesti exista doua solutii, ori te duci la singlebell unde sunt 11 fete si 11 baieti, iar baietii trec pe la fiecare fata 7 minute si discutati, apoi daca ambii s-au placut, se bifeaza pe formular, apoi a doua zi aia dau datele de contact la fiecare dintre cei doi, deci se organizeaza intalniri live, deci ai 11 sanse in 2-2, 5 ore. Este de ajuns timpul de 7 minute ca sa-ti dai seama daca-l placi fizic, apoi a doua zi daca e, va sunati, va vedeti si asa mai departe, vezi ce iese. Daca esti in Bucuresti e simplu, daca nu, vezi daca e in orasul tau. Intri pe site, faci user, te inscrii la un eveniment adica intalnire, acolo scrie segmentul de varsta si la barbati si la femei, si te duci in locul spus, dai 60 lei sau cat e, si participi.
Asta daca au segment de varsta la femei 20, 20 si ceva si barbati dupa 20 in colo, asta nu stiu, vei vedea pe site.

Alta solutie sunt site-urile de matrimoniale, si acolo sunt oameni care toti vor relatie, nu te lua ca nu e ok, ca oameni sunt peste tot, si acolo si in real pot fi neseriosi, deci nu doar aia de pe site. Si in real la inceput poate parea bine, apoi nu. Exista placere.ro, matrimoniale.ro asta e gratuit, sentimente.ro si mai sunt.
Deci alege una din metoda si da-i drumu, dar dupa ce-ti faci loc pentru viata ta. Cine ar sta cu cineva care nu are timp liber? Nimeni.
Plus ca, conteaza si fizic cum arati, conteaza foarte mult, asta tu stii cum stai.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

O să treacă perioada aceasta puțin mai grea prin care treci și o să găsești persoane cu care să poți socializa.