| anastasia0606 a întrebat:

Sunt la facultate anul I si dupa trecerea sesiunei m-am ales cu o restanta. Eu la inceputul facultati am depus un dosar de bursa sociala. stie cineva daca trebuie sa fac si pe al doilea semestru un astfel de dorar si mai ales ca am o restanta ma incurca? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| oanaoana23 a răspuns:

Da. se face dupa fiecare sesiune, pentru ca poti avea medie mai mare si poti lua bursa de studiu, sau bursa de merit. iar pentru o persoana se acorda doar o singura categorie de bursa, nu poti lua doua, trei.

3 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Pntru a lua bursa trebuie sa fii integralist, asa ca trebuie sa iti iei restanta. nu conteaza tipul bursei. la mine la facultate asa e. mergi si intreaba la secretariat, si vezi. poate ai noroc si depinde la de facultate la facultate. bafta

| anastasia0606 explică (pentru oanaoana23):

Buna! dar este adevarat ca trebuie sa faci dosar si pe al II lea semestru?

| oanaoana23 a răspuns (pentru oanaoana23):

Fundita?big grin

| oanaoana23 a răspuns (pentru anastasia0606):

Da. se face dupa fiecare sesiune, pentru ca poti avea medie mai mare si poti lua bursa de studiu, sau bursa de merit. iar pentru o persoana se acorda doar o singura categorie de bursa, nu poti lua doua, trei.