| TeodoraMadalina7 a întrebat:

Sunt la prima zi de menstruatie si am o durere de ovar si ma doare cand ma asez pe scaun nu inteleg de ce.E normal?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce nu intelegi? Ca este normal sa te doara burta si ovarele la menstruatie?
Daca te doare cand te asezi pe scaun, atunci nu-i nimic cu ovarul, este intestinul gros, care-i plin si apasa pe ovar. Mergi la toaleta si fa treaba mare si durerea va dispare.

| sunt0anonima a răspuns:

Da,e normal, stai linistita! In perioada asta ai grija de tine!