| darkeyes a întrebat:

Sunt noua pe aici si am si eu o intrebare vreau ca la anul sa ma mut intr-o scoala noua, deoarece in scoala in care sunt nu am multi prieteni si este si prea departe de mine revenind la intrebare : cum sa imi fac prieteni in noua scoala? adica la inceput cand esti intr--o scoala noua te acomodezi mai greu cu oamenii si vreau sa imi fac prieteni buni si de durata, ma poate ajuta cinevaaaa va rooghappy :* (sunt clasa a 6-a in prezenthappy )

Răspuns Câştigător
| Alexandra_1264 a răspuns:

Cel mai simplu este sa fii TU.
Chiar daca esti tot timpul amabila si sincera nu toata lumea respecta lucrul acesta.cred ca trebuie sa fii putin mai curajoasa si sa ai mai multa incredere in tine.
vei vedea ca totul va iesi bine.
Succes!
sa ne spui care sunt urmarilewinking
:*

2 răspunsuri:
| darkeyes explică:

A 7-a*
scuzebig grin
emotiile primei intrebaribatting eyelashes

| Diiana232997 a răspuns:

Pai prima data incearca sa-ti faci prieteni din clasa ta, daca are cineva nevoie de ceva ofera`i tu, fii amabil cu ei.Incearca chiar sa faci cunostiinta cu ei, sa le oferi prietenia ta si dupa accea ei te vor prezenta altora.Incearca sa fii draguta, sincera si amabilawinking