| n0usti0u a întrebat:

Buna, sunt o fata de 14 ani.
Am incercat in aceasta vara tigara normala (parintii nu stiau) dar mama a aflat si nu mai vrea sa fac asa ceva.
Acuma inca o fac dar nu des gen 2/3 pe saptamana si vreau sa-mi iau vape dar nu stiu cum si de unde, poate online dar nu stiu cum sa-l ascund si ce sa spun alor mei ce am luat cand imi va ajunge coletul, i-am zis la o prietena si numai ea stie dar totusi nu vrea sa fumez, n=am pe nimeni cu care sa fac aceasta chestie (stiu ca nu este bun pentru sanatate, si nu o fac pentru a ma da cool pentru ca n-am pentru ce) vreo idee?

4 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Gasesteti niste prieteni mai mari de preferat majori, si te pot ajuta ei in aceasta privinta eventual in citiva ani te apuci de droguri poate te faci si distribuitor, te mai tai de placere, cine stie vizitezi si inchisoarea vreo citiva ani, BAFTA!

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Nu am decât să îți spun același lucru; că nu 3 bine să fumezi. sad Încearcă să te lași de acest comportament audio-distructiv! Părinții mai devreme sau mai târziu tot vor afla. Ai grijă de tine și de sănătatea ta!winking Asta e ceea ce contează cu adevărat. happy Funda?

| BoboBobo6717 a răspuns:

De la două-yrei țigări pe săptămână o să ajungi la un pachet pe zi. Lasă țigările, din câte am înțeles nu ai nici un motiv pentru care să fumezi, nici măcar anturaj.

| HayateRA a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai fumezi nimic