| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o mamica minora de 17 ani si in sept voi veni in clasa a 11a insarcinata in 3 luni.In martie voi naste. Voi mai putea continua scoala dupa nastere si as vrea sa stiu daca voi primi alocatie pentru copil dat fiind ca sunt minora.Si data ma pot casatori cu tatal copilului care este major, si ce documente imi vor trebui asa in mare.Va multumesc mult!:*

2 răspunsuri:
| Grimalkin a răspuns:

Banuiesc ca poti sa-ti termini scoala thinking

| claudiea79 a răspuns:

Buna. te poti casatorii cu tatal copilului. dar trebuie sa semneze o cerere parintii tai ca sint de acord si o depui la primarie.iti trebuie analizele facute vorbesti cu doctora de familie. iti da un act semnat de ea il duci la primarie. copie dupa certificatul de nastere al ficaruia si copie dupa buletin; si cerere care o faci la primarie cu viitorul sot. intrebi la primaria de care aparti.casa de piatra si multa fericire