| anonim_4396 a întrebat:

Sunt studenta și în primul an și m-am înscris la modulul Psihopedagogic. Imi puteți spune, va rog, în ce constă interviul și daca poti pica (sa fii respins)? Multumesc!

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai uitat sa specifici si orasul/facultatea. Si ca sfat ulterior, incearca sa explici totul mai concentrat, astfel incat sa se inteleaga si sa ai rezultatele asteptate doar din cateva cuvinte. Incearca sa acoperi o arie cat mai mare si sa te gandesti inainte daca are rost sau nu ceea ce ai zis/facut.

Revenind, asta ca sfat pentru modulul psihopedagogic a fost big grin, eu cand am intrat la modulul pedagogic, am fost intrebat de ce as vrea sa fac asta, daca imi place si ce as vrea sa fac mai departe. Atat. Nu cred ca putea sa pice nimeni. La fel o sa te intrebe si dupa ce termini, plus multe altele.