| I1z2a3b4e5l6a a întrebat:

Bună! Sunt tot eu, în întrebarea anterioară v-am spus am o relație cu un băiat și că nu-l mai iubesc ca înainte. Azi ne-am certat foarte rău, așa că i-am spus sa luăm o pauză.
Înainte să fie cu mine el avea deja o relație de 2 aproape 3 ani cu o fata ( de vârsta lui, stăteau împreună) nu a vrut să renunțe la ea deoarece mi-a spus că i-a dat și un inel pentru a fii sigur că o să fie a lui pentru totdeauna, așa că a fost și cu mine și cu ea în același timp ( știu că nu trebuia să accept asta, dar îl iubeam prea mult ca să renunț la el ). Timp de 7 luni s-a întâmplat asta, am suferit foarte mult in perioada asta deoarece puneau mereu poze cu ei împreună, erau fericiți, eu eram pentru el a doua opțiune.
Mereu se supăra (uneori chiar și ac) fără să-i fac nimic, și chiar dacă nu era vina mea tot eu ii dădeam mesaj și îmi ceream iertare.
Avea și încă are foarte multe prietene fete, iese cu ele, face poze cu ele in ipostaze foarte apropiate, chiar daca i-am spus că mă deranjează.
În ultimul timp a început să fie foarte gelos ( nu am niciun prieten băiat, am o singura prietenă și nici pe rețelele de socializare nu vorbesc cu nimeni)
Mereu mă pune să-i arăt cu cine vorbesc, chiar dacă nu vorbesc cu nimeni, iar la școală la fel nu am voie sa vb cu niciun băiat, ba chiar a pus câteva persoane să mă urmărească, vrea să știe mereu ce fac.
Se enervează foarte repede și din orice (iar din această cauză ne certăm mereu ), uneori mă jignește, mă face să plâng.
Poate că și eu am greșit față de el, fiecare om greșește, nimeni nu e perfect, dar am trecut peste toate astea și nu i-am reproșat niciodată nimic.
Dar ceea ce nu înțeleg e de ce m-am îndepărtat de el, că l-am iertat de prea multe ori?
Vă rog să nu răspundeți la mișto sau sa mă criticați pentru că am doar 14 ani ( el are 17). Am nevoie de un sfat, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfat. Ai nevoie de cineva care să te iubească. dar ca să fie bărbat. El nu se poartă ca un bărbat, ci ca un taur pe pajistea cu multe vaci.