| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat al 2-lea volum din seria de carti "Amurg" :"Luna noua". Are ceva daca nu l-am citit pe primul?

5 răspunsuri:
| Yly a răspuns:

Nu prea are farmec daca nu l-ai citit pe primulbig grin..eu le-am citit primele 2 si zilele viitoare ma apuc de al treileabatting eyelashes

| laurik1315 a răspuns:

Si eu am citi al doilea volum inaintea primului si am inteles perfect, dar pentru a intelege cartea trebuie sa stii cat de cat ce se petrece in prima carte... asa ca te sfatuiesc sa vezi filmul si vei intelege imediat si cartea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Idem "yly" ...New Moon e o carte foarte interesanta...Nu trebuie neaparat sa-l fi citit si pe primul...Merge al doilea si asa... Direct.laughing Are farmec... Dar na, nu stii ce a fost inainte sa se intample ce s-a intamplat in acel volum...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ma gandeam ca as putea citi de pe net cam despre ce este vorba in primul volum dar tot nu sunt hotarata...

| Anais_2289 a răspuns:

Da pentru ca nu prea sti despre ce e vorba si e mai aiurea asa ca incepele pe rand