| Magnific a întrebat:

Buna topu, am abonamnet la Vodafone, dar nu am platit de 6 luni abonamentul, faza e ca ei nu mi-o mai trm factura de 5 luni si,
intrebarea e daca pot plati factura curenta daca duc o factura veche sa platesc cu ea, ca altfel nu am cum, se poate asa?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In cazul tau ar trebui sa suni la compania respectiva si sa le explici motivul (iti inventezi si tu o minciuna ca nu ai avut bani sa le platesti in vremea de atunci) si platesti penalizarea care ti-au pus-o pentru ca omul cand nu plateste facturiile urca si se aduna datoria pana ii i-a masina, casa, mobila, etc.

| Magnific explică (pentru mgtow):

Dar intrebarea e daca am o factura veche sa ma duc sa platesc cu ea ca nu am primit facturi de la ei de 5 luni ca sunt ii, si aici la mine nu lucra decat cu cod de bare si nu stiu cu msa rezolv,, sunt tampitii

| mgtow a răspuns (pentru Magnific):

Ai 2 posibilitati: 1ª sa suni la numarul de contact cu Vodafone si cu factura in fata ta le spui problema sau 2ª varianta ar fi sa te duci la un magazin Vodafone cu factura si ei iti explica ce trebuie sa faci, pe langa acest fapt poti plati in rate daca vezi ca nu o sa-ti ajunga banii sa-i dai din start.