| anonim_4396 a întrebat:

14 ani și nu mi-a venit ciclu! Și n-am nici măcar o boaba de sâni! Mama vrea sa ma duca la un endocrinolog și nu stiu ce sa fac. La ce sa ma astept! HELPPP! Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa cum au spus si ceilalti, sunt fete ce se dezvolta mai greu.
Ciclul poate aparea intre 10 si 16 ani.
Nu am fost vreodata la un endocrinolog ca sa ma pot pronunta, dar nu ar trebui sa te speri. El iti va spune doar daca este ceva in neregula sau nu, este spre binele tau.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mama vrea sa ma duca la un endocrinolog"

n-ar fi bine să vorbim după?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ce e cu atata disperare? Unor fete nici la 18 ani nu le vine.
Vedeti ce va zice endocrinologul.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai fi stresată, sunt fete care se dezvoltă mai greu și le vine ciclul și la 15 ani.
Mergi la medic cu mama ta și vezi ce îți zice.