| Ellzzz a întrebat:

Buna TPU.
20 de ani, 1, 59 inaltime.
Prezint dureri in piept,spate,respiratie greoaie (mai ales cand stau intr-o parte).
Sunt destul de sigura ca din cauza sanilor prea mari, asimetrici, lasati este. (Una are 800 si de grame iar cealalta aproape 600 si da, stiu cat au pentru ca in cazul unei reductii, sanul trebuie sa aiba pe 500).
Intrebarea este: merita operatie de micsorare? Destul de mult cat costa (2500/3000/3500€ uneori si peste).
Sau sa port sutiene/bustiere speciale?
Help me pls e super naspa -_-

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă ai asta de copil, poți spune ca ar putea fi din cauza asta.
Dar dacă problema e recenta, nu asta e cauza.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la un medic, nu te diagnostica singură.

| Ellzzz explică (pentru Andreeush):

Funfact,mama e asistenta si-mi da "alindor" si imi zice sa nu mai beau cafea pe stomacul golwinking. Deci...

| Eugen80 a răspuns:

Mergi la doctor in primul rand sa vezi daca durerile si problema respiratiei nu este din alte cauze.
Nu te mai gandi la operatie aiurea, pentru ca acolo ajungi mult mai tarziu.
Apuca-te de sport pentru ca si sanii si fundul sunt facute din grasime abdominala! Slabesti, ei scad in marime, vei avea o viata mai sanatoasa si gata. Bafta!

| Justme32 a răspuns:

Bustiere dar pe lângă asta, umple două flacoane cu apă, dule la piept și în așa fel sânii tăi se vor bagă înăuntru, suficient cât să nu mai ai probleme. Cam în 3 luni vei simți diferența