| Smekerita_8784 a întrebat:

a decedat mama prietenului meu- el este in alt oras, vreau sa-i scriu un mesaj de sustinere, condoleante-nici nu mai stiu. ajutati-ma plzz((

1 răspuns:
| Daea a răspuns:

Ohh... condoleante!

Pai, de multe ori, un singur cuvant face mai mult decat 10 cuvinte. Eu iti recomand sa ii vorbesti la telefon, ii transmiti condoleante si ca ii esti alaturi... este mai frumos decat sa-i trimiti mesaje, daca spui ca este in alt oras. Gestul acesta ar insemna mai mult, zic si eu, decat un e-mail sau un sms...
Numai bine!