| peaceout a întrebat:

a inceput sa-mi placa de o colega de clasa (imi placea si mai demult dar nu atat de tare). De un timp am observat se tot uita la mine (e o distanta de cativa metri intre noi), acest lucru il fac si eu dar cand ma uit eu la ea, brusc ea isi ytrage privirea. Intr-o pauza am ramas in lasa impreuna cu mai multi colegi, printre care si ea, si un coleg a facut o boacana. Toti din clasa am inceput sa radem apoi am observat ca cineva se uita la mine. Mi-am intors priviriea si era chiar ea, ne-am privit cateva secunde bune dupa care au incetat toti sa rada iar eu mi-am retras privirea. Eu stiu sigur ca o plac dar nu stiu ce ar putea crede ea despre mine.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata te incurajeaza si-ti da atentie intr-un mod plin de bun simt.
Tu de ce te multumesti doar s-o privesti?
Educatia nu-i permite sa faca mai multe,asa ca asteapta de la tine sa faci "ceva".
Apropie-te, vorbeste-i, zambeste-i, condu-o acasa, fa "ceva"!
N-o mai lasa sa astepte!
happy

| neutrino a răspuns:

Pana te gandesti la intrebarea pe care doresti sa o pui, du-te repede si pupa fata daca iti place de ea.

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu o intrebi?
S-ar putea sa o intrebe altul inainte. Si nu ai vrea sa zica da aluia.

| emmaemilia a răspuns:

ar trebui sastai mai mult cu ea sa-i arati ce simti si cam atat.sa fii dragut cu ea. scoate-o undeva si spune-i atunci ce simti.