| anonim_4396 a întrebat:

A inceput vara dupa cum stie toata lumea. merg la strand/mare/munte si na. mi se pare aiurea sa fiu grasa. faza e ca nu sunt extrem de obeza. dar am cateva kg in plus. cea mai mare dorinta a mea este sa slabesc putin la picioare. cam atat ma intereseaza. pentru ca burta nu prea am. si oricum nu ma prea intereseaza burta. numai picioarele. deci ce sa fac ca sa slabesc la picioare si sa elimin celulita? Stiu ca trebuie sa tin si un regim alimentar si sa fac si sport. dar nu stiu exact ce regim si ce exercitii sa fac. ma duc de o luna la sala la spinning si kangoo jupms. acum mi s`a terminat abonamentul. ce sa fac? continui?

3 răspunsuri:
| xAnkax a răspuns:

Http://dietadukan.ro/regimul, dar orice regim se tine toata viata, altfel te vei ingrasa dublu dupa terminarea lui.
Eu zic sa faci o ora de exercitii de aerobic pe zi. Gasesti pe net sau te poti duce la sala.
Micsorezi portiile de mancare sau mananci mai rar.
Fructele se mananca doar dimineata, altfel imbaloneaza.
Incearca sa numai mananci dupa 18:00
Stiu ca este foarte greu sa te abtii, dar incet te obisnuiesti.
Eu asa am slabit.
Iar regimul de mai sus, e foarte bun.
Succes.

| olivert1310 a răspuns:

Eu ma dau in vant dupa fete ca tine, care au cateva kg in plus, de ce vrei sa slabesti, daca nu esti obeza cateva kg nu strica, acum depinde si cat esti de inalta. dar ca sa stii, mai sunt si baieti carora le placa fetele ca tine, nu trebuie sa ti se para aiurea.

| anonim_4396 explică (pentru olivert1310):

Am 1,65 si 56 de kg.