| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Actualul meu iubit a rămas bun prieten cu fosta și mă tem că s-ar putea aprinde sentimente între ei. El e cam entuziasmat sa o vadă și eu sunt puțin geloasă pentru că mi-e frică să nu se împace cu ea.
El a văzut că eram puțin geloasă când îmi vorbea de relația lui cu ea, dar nu vreau să par nici vreo psihopată geloasă.
Sfaturi?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

El e cam entuziasmat să o vadă? E normal să fii geloasă.
Nu zice nimeni ca prietenul tău să nu rămână în relații cordiale dar totul are o limită.
Ar trebui să te gândești dacă vrei să continui relația cu el.

| Lioana a răspuns:

Afla motivul pentru care s-au despărțit. Daca acel motiv nu suporta o impacare intre ei nu ai de ce sa-ti faci griji. Vor fi doar prieteni. Dar daca nu a fost un motiv serios iar fata nu are alt iubit ai toate motivele sa-ti faci griji. Pana la urma castiga cea pe care o iubeste el mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

El mi-a zis că au fost împreună două luni, iar apoi ea a dispărut. El a zis că e cu mine, nu are de ce să se împace cu ea. Dar mă îngrijorează.
Mi-a zis că tipa vrea sa iasă cu el, desigur nu îi las singuri?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fără semnul întrebării de la sfârșit

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tipa a dispărut o vreme inseamna ca relatia nu s-a incheiat cu o despartire si au ramas unele semne de intrebare neelucidate. Cand raman semne de intrebare vrei sa afli raspunsuri.
Daca tii mult la baiatul acesta va trebui ori sa te indepartezi de el lasandu-l sa-si dea seama pe cine iubeste mai mult, sa-si dea seama ca te poate pierde, ori sa lupti pentru el. Tu il cunoști, stii ce relatie aveti si care varianta ar putea avea succes.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Mersi mult de sfat?

| ibaal a răspuns:

Sa il lasi,c-altfel te lasa ellaughing
Sincer acum,e normal sa ramai in relatii cordiale,ca nu suntem salbatici,insa povestiri entuziasmante despre fosta, extra bucurie cand o vede...mie imi pare cusuta cu ata alba. Nu exista prietenii intre femei si barbati, ti-o zice un barbat!
Asa ca poti sa vorbesti cu el si sa ii spui ce te supara, insa oricum o sa mintalaughing
deci, inutilwinking
alegerea tahappy