| anonim_4396 a întrebat:

acum 2 saptamani am inceput sa vorbesc cu un baiat el nu este din oras de la mine, e de la 30 de km distanta, dar este la mine in oras pentru facultate si antrenamente si eu am iesit cu el cel putin de 3 ori pe saptamana, m-a chemat si pe la el dar nu am facut nimic (adica m-a inteles ca nu vreau momentan). Dar eu ieri am aflat ca are iubita dar el a zis ca oricum continua sa iasa cu mine afara ..precizez ca iubita lui e de la el din oras si se vede cu ea foarte rar 1 data sau de doua ori pe luna, cum credeti ca as putea sa il fac sa se îndrăgostească mai mult de mine (sunt conștientă ca nu e bine sa ma bag in relatia lor dar eu cred ca a pus sentiment si la mine pentru ca am simtit si aseara i-am dat mesaj pentru ca asa am simtit si el mi-a raspuns si m-a chemat pe la el astazi )? Astept răspunsurile voastre... multumesc anticipat, am 17 ani apropo.

Răspuns Apreciat de Editori
| Agnes21 a răspuns:

Eu zic că-ți pierzi timpul degeaba. Nu contează că se vede rar cu ea. Asta nu e o scuză ca să înșele. Nu există o scuză pentru așa ceva. Dacă chiar vrea ceva serios cu tine și te place, atunci se desparte de fata aia. Încearcă să-i spui lui asta. Nu e moral. Gândește-te dacă ție ți-ar face iubitul așa!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Așa, și vrei să fii „la sentimentul lui" o lună/câteva luni până devii tu aia cu care se vede o dată pe lună și pe la spate se vede cu alta? Atâta vă duce capu pe unele de n-ai văzut. Și după tot tu parcă văd că te plângi pe Facebook că băieții sunt porci și înșală

| Nemessys a răspuns:

Si tu chiar crezi ca ala e un baiat ok pentru o relatie?
Gandeste-te ca in viitor, poti sa patesti si tu ca actuala lui iubita. happy Sa te surprinda intr-o buna zi cu un,, adio, mi-am gasit pe alta". Ti-ar placea?

Răspuns utilizator avertizat