| alexey123 a întrebat:

acum ca a venit vara, normal cu pretenii la strand, dar am o problema am 15 ani si 55 de kg si as dori cam in 2 saptamani sau chiar 3 sa dau jos pana pe la 50 de kg. Imi puteti da niste sfaturi cu o dieta si un program de sport va rog?
PS:nu imi spuneti ca nu e bine sa slabesc dintr`o data ca stiu, sau ca sa ma simt bine in pielea mea si de astea. Mersi... Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Pιxxιε a răspuns:

Pai.Daca vrei sa urmezi calea fara transpiratie dar cu ceva cam multicel chin.Iti racomand o cura de slabire.
Mananca intre 3mese, cel mult 5 mese pe zi,dar care sa nu contina multe produse grase,acidulate,in nici un caz fast-food,poti manca ceva usor,un sandvich,o salata, mancare gatita, si sa nu uiti.masa de dimineata este cea mai importanta.
Alt pas tot pentru dieta ar fi sa renunti la painea alba,in cazul in care consumi,sa sa mananci paine din tarate,iar daca nu iti place, pentru ca sincer nu e foarte gustoasa, integrala sau secara.
Masoara-ti caloriile si ai grija sa nu depasesti 1600 de calorii pe zi.
Gasesti e internet un tabel cu cele mai folosite produse si caloriile lor.
Renunta la dulciuri,si de exemplu eu cand tineam cura si imi era pofta de ceva dulce mancam un baton fitness cu musli si fructe sau ciocolata.
Dar daca preferi sportul iti recimand tae-bo. Exercitii fizice pe muzica, destul de lejere, dar care dau rezultate.
http://www.youtube.com/watch?v=Udu_cFXjT7E In special cu antrenorul asta.Gasesti mai multe pe youtube.
Sper ca te-am ajutat!:)

1 răspuns:
| Adeeeee a răspuns:

Pai eu as zice sa incepi sa renunti la dulciuri, produse de patiserie, sucuri acidulate si inlocuieste`le cu fructe si legume (poti face o gramadaaa de salate si alte retete care sa-ti tina de foamee vreme indelungataa). De asemenea, ai grija cand mananci...trebuie sa ai un program zilnic, iar ultima masa sa nu fie dupa ora 18. Eu zic ca nu trebuie sa-ti calculezi necesarul de calorii zilnice pentru ca incercand sa nu le depasesti o sa dai in alta "extrema"laughing. Totusi poti sa-ti permiti din cand in cand cate o inghetata mai ales ca acum e varaa`. Vorbeste cu prietenii tai se spune`le sa iesiti sa alergati seara sau pur si simplu fa miscare in casaa (sunt o gramada de exercitii pe net de Zumba, Tae Bo - exercitii recunoscute pentru rezultatele lor ) si neaparat sa bei cel putin 2l de apa pe zi. Iti doresc spor la treaba si nu uita ca daca mananci sanatos si faci multaaaa miscare poti ajunge la rezultatul dorit!