| robbbiman a întrebat:

BUNA TPU, acum cateva luni m-am epilat cu bicul si acum imi creste par negru (din nestiinta), cum sa fac sa scap de parul negru? Am incercat cu o crema dar nu a mers.

5 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Nu ai cu ce, incearca cu ceara nu cu creme, cu cremele nu faci nimic, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste epilatorul mai bine!
1.Metoda aceasta cu rasul este una rapida ce-i drept, usoara si ieftina, dar dezavantajele sunt ca te poti taia si ca parul creste foarte repede la loc.
2.Metoda epilarii este usoara si de DURATA(cateva saptamani),singurul dezavantaj este senzatia de durere simtita la inceput.
Asadar, folosind un epilator in mod regulat, parul de pe corp va creste mai greu la loc, iar asta datorita faptului ca firul de par este smuls direct de la radacina, acesta creste la loc mai moale si mai fin.
Iti recomand din suflet sa folosesti epilatorul BRAUN SILK-epil 3380. Iata caracteristicile epilatorului respectiv:
1.Atenuator de durere
Setul Silk-epil pentru incepatori contine doua role de masaj care reduc semnificativ senzatia de smulgere si durerea.
2.Setul pentru racorire si calmarea pielii
Aprobat de medicii dermatologi.Manusa racoritoare ajuta la prevenirea iritatiilor si face epilarea mai putin dureroasa.
3.Sistem de epilare Soft Tweezer
20 de pensete care indeparteaza firele de par direct de la radacina.
4.Sistem SoftLift
Pentru o epilare eficienta si o piele fina pentru o perioada de pana la 4 saptamani.
5.Cap ingust pentru epilare
Special conceput pentru zonele sensibile, cum este zona axilei.
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| claudia18 a răspuns:

Este o iluzie ca parul pare mai negru sau mai gros firul creste la fel chiar data il faci cu lama, crema sau ceara. Asa ca nu iti face o problema. Iti dau un sfat cel mai bine te epilezi cu ceara

| robbbiman explică (pentru claudia18):

Dar am 15 ani si nu prea stiu, doar la magazine special gasesc?

| claudia18 a răspuns (pentru robbbiman):

Du-te la un salon de infrumusetare. nu iti recomand sa iei ceara din comert... mie una asa mi-a zis cosmeticiana.