| teiubesc_5807 a întrebat:

Acum cateva zile tatal meu a gasit la tara un catelus si a hotarat sa il pastram(la tara).I s-a facut mila de el.Dar aam o problema.Are purici si paduchi, l-am spalat dar tot degeaba.El are in jur de 3-4 saptamani.CU ce l-as putea da sa scape de ei?sad

Răspuns Câştigător
| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

1.Injectie in funduletz de la veterinar pentru deparazitare
2. Zgarda anti purici
3.Grupeazai in bande sa se omoare intre ei

2 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

Du-l la doctor să-ş deparaziteze

| Lina1993 a răspuns:

De purici si paduchi nu are cum sa scape cu apa. Trebuie dus la veterinar sa-i faza o deparazitare.
Sau, in cel mai rau caz, merci la o farmacie veterinara si intreaba farmacistul.